[sambalpur] - ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ପହିଲାରୁ ପଲିଥିନ୍‌ ବଁଦ୍‌: ବେଭାରକାରୀକଁର ଉପରେ ହେବା ଜରିମାନା

  |   Sambalpurnews

ବୌଦ୍ଧ,୮।୨(ସ୍ବ.ପ୍ର): - ବୌଦ୍ଧ ଜିଲାରେ ପଲିଥିନ୍‌ ବଁଦ୍‌କେ ନେଇ ଏହେଦେ ପରଶାସନ୍‌ ତତ୍‌ପର ହେଇଛେ। ଆଏବାର ମାର୍ଚ୍ଚ ପହିଲାରୁ ଜିଲାରେ ପଲିଥିନ୍‌ ବେଭାରକେ ପୂରାପୂରି ଭାବେ ବଁଦ୍‌ କରବାକେ ନିଷ୍‌ପତି ନିଆଯାଇଛେ। ଜିଲା ପରିବେଶ ସମିତି ତରଫୁ ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଲକଁର କାର୍ଯ୍ୟାଲୟ ସଭାକୁଠିଥି ବୌଦ୍ଧ ବନଖଣ୍ଡ ଅଧ୍‌କାରୀ ଯଶୋବନ୍ତ ସେଠୀକଁର ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍‌ଠିତ ବଇଠକ୍‌ରେ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍‌ଦେଶକ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ପଟ୍ଟନାୟକ କୁନୁଅଁା ହିସାବେ ଯୋଗ୍‌ଦେଇ ପଲିଥିନ୍‌ ବେଭାର ଲାଗି ପରିବେଶ ଆର ଲୁକ୍‌କର ଉପରେ ମାଡ଼ି ଆସୁଥିବାର ବିପଦ୍‌ ବାବ୍‌ଦେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ବୌଦ୍ଧ ଏନଏସିରେ ୫୦ ମାଇକ୍ରନରୁ କମ୍‌ ମୁଟା ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟାଗ ବେଭାରକାରୀ ଆର ଜମାକାରୀକଁରନୁ ଜରିମାନା ଅସୁଲ କରାଯିବା। ଇଥିରଲାଗି ଏନଏସି ନିର୍ବାହୀ ଅଧ୍‌କାରୀକଁର ମଂଗୁଆଲତିନେ ପୁଲିସ ଆର ବନ ବିଭାଗର ମିଲିତ ସାହାଯ୍‌ରେ ଗୁଟେ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ଗଠନ୍‌ କରାଯିବା ବଲି ନିଷ୍‌ପତି ହେଇଛେ। ଇ ଦିଗେ ପହେଲା ଲୁକ୍‌କୁ ସଚେତନ କରବାର ଲାଗି ପରଚାର ପରସାର ଉପରେ ଜୋର ଦେବାକେ ମତପରକାଶ ପାଇଥିଲା। ବେଉସାୟୀମାନେ ମହଜୁଦ ରଖିଥିବାର ପଲିଥିନକେ ନିରଧାରିତ ସମିଆ ଭିତରେ ସାରବାର ସଂଗେ ବଁଦ୍‌ କରାଯାଇଥିବାର ପଲିଥିନ୍‌ ନାଇଁ ରଖ୍‌ବେ। ଜନସଚେତନତା ଆର ଗରାଖମାନକର ଉଦେଶ୍‌ରେ ସବୁ ବେଉସାୟୀ ମାର୍ଚ୍ଚ ପହିଲାରୁ ଆର ପଲିଥିନ୍‌ ବେଭାର ନାଇଁହୁଏ ବଲି ନିଜର ଦୁକାନ ଆଘେ ଲେଖିକରି ଗୁଟେ ଫଲକ ଟାଂଗ୍‌ବାକେ ପରଶାସନ ତରଫୁ ଅନୁରୋଧ କରାଯାଇଛେ। ଇ ସମିଆ ଭିତରେ ଏନସିସି, ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ ଆର ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂଗଠନମାନେ ପରଚାର ପତର ଆର ଶୋଭାଯାତ୍‌ରା କରି ଲୁକ୍‌କୁ ସଚେତନ କରବେ। ବଇଠକ୍‌ରେ ଏନଏସି ନିର୍ବାହୀ ଅଦ୍‌କାରୀ ଇଂ.ମନୋରଞ୍ଜନ ପଣ୍ଡା, ଜିଲା କୃଷି ଅଧ୍‌କାରୀ ନାରାୟଣ ମହାନନ୍ଦ, ସହକାରୀ ବନ ସଂରକ୍ଷକ ଦିଲୀପ କୁମାର ସିଂହ, ବଣିକ ସଂଘର ସଭାପତି ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ଏନସିସି ଶିକ୍ଷକ ମାନସ ପୁରୋହିତ ଆର ସତ୍ୟ ନାରାୟଣ ଦେହୁରୀ, ଯୁବ ରେଡକ୍ରସ ସମ୍ପାଦକ ଅଧ୍ୟାପକ ପ୍ରବୀର କୁମାର ଦାସ ପରମୁଖ ଆଲୋଚନାରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

ଫୋଟୋ - http://v.duta.us/tY6M5QAA

ରେଡ କଂପ୍ଲେଟ ନେବତ୍ସ ହେରେ — - http://v.duta.us/255zNQAA

📲 Get Sambalpur News on Whatsapp 💬