ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ବିଦାୟକାଳୀନ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଭୁବନେଶ୍ବର : ସେବା ପାଇବା ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ନ୍ୟାୟସଙ୍ଗତ ଅଧିକାର। ସରକାରୀ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ସର୍ବଦା ଏକ ସାଧାରଣ ସେବକର ମନୋଭାବ ରଖି ନିରପେକ୍ଷ ସେବା ଯୋଗାଇବାରେ ବ୍ରତୀ ହେବା ଦରକାର। ଏହା ହେଲେ ସରକାରୀ ଚାକିରିରେ ଆଦର ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ମିଳିବ। ଆଜି ଲୋକସେବା ଭବନରେ ବିଦାୟୀ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢ଼ୀଙ୍କୁ ବିଦାୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯିବା ଅବସରରେ ଏହି କଥା କହିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀ ପାଢ଼ୀ।

ସାଧାରଣ ପ୍ରଶାସନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ସଭାରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ଅର୍ଥ ବିଭାଗ ପ୍ରମୁଖ ଶାସନ ସଚିବ ଅଶୋକ କୁମାର ମୀନା କହିଥିଲେ, ନିଷ୍ଠାପର ସେବା, ନ୍ୟାୟ, ନିରପେକ୍ଷତା ଏବଂ ନମ୍ରତାର ମାଇଲ ଖୁଣ୍ଟ ହେଉଛନ୍ତି ଶ୍ରୀ ପାଢୀ। ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଟି କାର୍ଯ୍ୟ ପଛରେ ଏହି ସମସ୍ତ ମୂଲ୍ୟବୋଧ ନିହିତ ରହିଛି। ଜଣେ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଭାବେ ତାଙ୍କଠାରୁ ସେ ଏହି ଗୁଣ ସବୁ ଶିଖିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ଓଏସ୍‌ଡି ଦିଲ୍ଲୀପ ରାଉତରାୟ କହିଥିଲେ, ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଶ୍ରୀ ପାଢ଼ୀ ସମସ୍ୟା ସମ୍ମୁଖରେ ସ୍ଥିତପ୍ରଜ୍ଞ ଭାବେ ସଠିକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ସହ ସମାଧାନ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଉଚିତ୍ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ କରିଆସିଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ପଦାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରେରଣା ଦେଇ ରାଜ୍ୟ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।...

ଫୋଟୋ - http://v.duta.us/6ZHq5wAA

ରେଡ କଂପ୍ଲେଟ ନେବତ୍ସ ହେରେ — - http://v.duta.us/K2UkmwAA

📲 Get Odisha News on Whatsapp 💬